خانه / ساعت رومیزی تبلیغاتی / جام‌جهانی 2018| جهان در انتظار جام بیست‌ویکم؛ هیجان به توان 2018 + برنامه بازی‌ها

جام‌جهانی 2018| جهان در انتظار جام بیست‌ویکم؛ هیجان به توان 2018 + برنامه بازی‌ها

به گزارش هدایای تبلیغاتی سلام به نقل از خبرگزاری تسنیم، انتظارها برای دیدن جام بیست و یکم به سر رسید و با انجام بازی افتتاحیه بین روسیه میزبان و عربستان از ساعت 19:30 فردا (پنجشنبه)، جامی با 32 تیم رسما آغاز می‌شود؛ جامی که میزبانش یک اروپایی است و تا به حال فقط یک تیم خارج از این قاره توانسته در منطقه قاره سبز جام را بالای سر ببرد.

تاریخی سرشار از سلطه

تاریخ جام‌جهانی پر بوده از سلطه 2 قاره اروپا و آمریکای‌جنوبی. فقط تیم‌های این 2 قاره به فینال رسیده‌اند و تنها 2 بار آمریکا در سال 1930 و کره‌جنوبی در سال 2002، تیمی از یک قاره دیگر را در جمع 4 تیم نهایی جای داده‌اند. 3 قهرمانی اخیر، اروپا را در موضعی برتر از آمریکای‌جنوبی قرار داده و حالا  این قاره با 11 قهرمانی (4 قهرمانی توسط ایتالیا در سال‌های 1934، 1938، 1982 و 2006، 4 قهرمانی توسط آلمان در سال‌های 1954، 1974، 1990 و 2014 و یک قهرمانی توسط اسپانیا در سال 2010، انگلیس در سال 1966 و فرانسه در سال 1998) جلوتر از آمریکای جنوبی با 9 قهرمانی (5 بار توسط برزیل در سال‌های 1958، 1962، 1970، 1994 و 2002 و 2 قهرمانی توسط اروگوئه در سال‌های 1930 و 1950 و آرژانتین در سال‌های 1978 و 1986) قرار دارد.

آسیا؛ رویای دور موفقیت

قاره آسیا با توجه به افت شدید تیم‌های عربی غرب قاره و همچنین کره‌جنوبی و ژاپن که با استانداردهای خوب گذشته فاصله گرفته امید چندانی به موفقیت ندارد و شاید فقط الحاق استرالیا به کنفدراسیون آسیا و درخشش ایران اوضاع قاره کهن را بهتر کند؛ هر چند سخت‌ترین قرعه بین تیم‌های آسیایی از آن تیم کی‌روش شده و تیم کشورمان امید زیادی به صعود ندارد. کره‌جنوبی افت کرده هم در گروه آلمان قهرمان جهان، سوئد و مکزیک چندان امیدوار نیست. عربستان به عنوان اولین آسیایی غیرمیزبان حاضر در بازی افتتاحیه تاریخ جام‌جهانی کار سختی مقابل اروگوئه، روسیه میزبان و مصر آماده دارد. ژاپن و استرالیا اما از بخت صعود برخوردار هستند. ژاپن در گروه سنگال، لهستان و کلمبیا رویای سومین صعود  به یک‌هشتم‌نهایی را زنده  می‌بیند و استرالیا برخلاف 4 سال قبل که در گروه مرگ حرفی برای گفتن نداشت در گروه فرانسه، پرو و دانمارک می‌تواند به مقام دومی چشم بدوزد. به هرحال آسیا برای اولین بار در تاریخ 5 نماینده دارد و باید خودی نشان دهد!

اروپا؛ وفور مدعیان و نبرد ابدی مسی و رونالدو

  در بین اروپایی‌ها،  اسپانیا مدعی اول قهرمان نشان می‌دهد. این تیم حتی بدون مهره ارزشمندی مانند موراتا هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. بلژیک پرستاره را نباید از یاد برد. تیم مارتینس نسبت به 4 سال قبل پخته‌تر شده و راحت دم به تله نمی‌دهد. آلمان، مدافع عنوان قهرمانی می‌خواهد به سومین قهرمان 2 دوره متوالی تبدیل شود و لو را به دومین مربی برنده 2 جام جهانی تبدیل کند اما نسبت به 4 سال قبل تجربه کمتری دارد. پرتغال به عنوان قهرمان اروپا از فاصله فراوان رونالدو با بقیه بازیکنان رنج می‌برد؛ برخلاف تیم یکدست فرانسه که با تدابیر دشان مدعی واقعی قهرمانی است. انگلیس جوان ساوت‌گیت هم با کمترین میزان توقع از سوی هوادارانش به میدان می‌رود اما شاید گرت ساوت گیت بالاخره کاری برای جبران پنالتی هدر رفته نیمه‌نهایی یورو 1996 انجام دهد و  اولین حضور انگلیس در نیمه‌نهایی یک تورنمنت بزرگ از سال 1990 تا به حال را به ارمغان بیاورد. هر اتفاقی رخ دهد، اروپا حسرت عدم حضور هلند و ایتالیا را تا پایان جام در دل خواهد داشت!

آفریقا؛ شاید اولین نیمه‌نهایی

 بهترین عملکرد قاره آفریقا در جام‌جهانی به حضور غنا (2  بار) و کامرون، سنگال در یک‌چهارم‌نهایی منحصر می‌شود و امسال امید می‌رود تونس، مصر و شاید مراکش کار بزرگی انجام دهند. نیجریه قدرت لازم را ندارد و غنا مانند چند سال پیش قوی نیست. با این حساب اگر منطقی نگاه کنیم، قاره سیاه شاید حداکثر در یک‌چهارم‌نهایی نماینده داشته باشد؛ مگر اینکه صلاح بهبود یابد و مانند روزهای بازی در لیورپول فصل گذشته، معجزه را با مصر تکمیل کند.

آمریکای‌جنوبی؛ معدن زیبایی

برزیل با نیمار آماده حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. تیم تیته آماده است و مربی خوش‌فکر سلسائو می‌داند باید به هر شکلی، افتضاح جام‌جهانی 2014 را از یادها ببرد. در این راه تیمی که برای اولین بار 2 دروازه‌بان خوب و کلی مدافع برتر دارد، می‌تواند در هر 2 فاز تدافعی و هجومی همه را انگشت به دهان کند؛ بخصوص اگر نیمار برخلاف یک‌چهارم‌نهایی 4 سال قبل تا پایان راه سالم بماند و بدرخشد. آرژانتین نایب‌قهرمان جام 2014 حتی با وجود اصرار سرمربی به دعوت نکردن ایکاردی، یکی دو جین ستاره خوب تهاجمی و البته مسی را دارد و اگر برخلاف 4 سال قبل، توازن لازم را داشته باشد و البته ایگواین هم دست از سنت خرابکاری در بازی‌های مهم تورنمنت‌های بزرگ بردارد، می‌تواند امیدوار بماند. مسی به عنوان بهترین بازیکن دوره قبل سرانجام طلسم ناکامی در رده ملی را می‌شکند؟ اروگوئه با زوج مرگبار سوارس و کاوانی حرف‌های زیادی برای گفتن داردو احتمالا به عنوان تیم اول از گروه خودش بالا می‌آید. این تیم با گودین در خط دفاعی به یک حلقه رابط مناسب در خط میانی نیاز دارد تا توپ به راحتی به سوارس و کاوانی برسد.کلمبیا برعکس 4 سال قبل این بار فالکائو را در اختیار دارد و چنانچه کوادرادو در اوج باشد، دومین حضور متوالی در یک‌چهارم‌نهایی جام‌جهانی دور از دسترس نیست. پرو پس از 36 سال به جام‌جهانی رسیده و سودای تکرار روزهای خوب دهه 70و 80 با کوبیاس افسانه‌ای را دارد. عدم حضور شیلی، اتفاق بزرگ این قاره است.

آمریکای‌شمالی؛ در غیاب غایب بزرگ و با حضور مکزیک جنگجو

یکی از  عجیب‌ترین اتفاقات این قاره، اولین ناکامی آمریکا در رسیدن به جام‌جهانی از سال 1986 تاکنون بود. این تیم که از سال 1990 همیشه در جام‌جهانی بود در یک گروه 6 تیمی پنجم شد و به  روسیه نرسید. در غیاب آن‌ها، رقیب سنتی‌شان، مکزیک سردمدار کونکاکاف است. تیم متعادل آمریکای‌شمالی رویاهای زیادی دارد؛ درست مثل کاستاریکا که در دوره قبل پس از صعود از گروه مرگ تا یک‌چهارم‌نهایی پیش رفت و این بار هم با ناواس و دار و دسته‌اش به کارهای بزرگ می‌اندیشد. پاناما هم  در اولین حضور در جام‌جهانی بیش‌تر به دنبال کسب تجربه در گروهی دشوار است.

 سکانس ویژه؛ نبرد کریس و مسی

اما اصلی‌ترین سکانس، جنگ رونالدو و مسی است؛جنگی ازلی و ابدی. این 2 ستاره تا به حال روی هم 9 گل (6 گل مسی و 3 گل رونالدو) در جام‌جهانی به ثمر رسانده‌اند. رونالدو هرگز به تیم‌های هم‌قاره‌ای گل نزده و مسی جام‌جهانی نبرده است. آیا این طلسم‌ها شکسته می‌شود یا در دهمین سال شروع جنگ دوجانبه مسی و رونالدو برای عناوین فردی، سرانجام این انحصار از بین خواهد رفت؟

 گروه‌بندی جام‌جهانی 2018

گروه A: روسیه، عربستان، مصر و اروگوئه

گروه B: پرتغال، اسپانیا، مراکش و ایران

گروه C: فرانسه، استرالیا، پرو و دانمارک

گروه D: آرژانتین، ایسلند، کرواسی و نیجریه

گروه E: برزیل، سوئیس، کاستاریکا و صربستان

گروه F: آلمان، مکزیک، سوئد و کره جنوبی

گروه G: بلژیک، پاناما، تونس و انگلیس

گروه H: لهستان، سنگال، کلمبیا و ژاپن

برنامه کامل بازی‌های جام جهانی 2018

مرحله گروهی

پنجشنبه 24 خرداد
روسیه – عربستان، ساعت 19:30 (گروه A )/ ورزشگاه لوژنیکی

جمعه 25 خرداد
مصر – اروگوئه، ساعت 16:30 (گروه A)/ ورزشگاه اکاترینبورگ
ایران – مراکش، ساعت 19:30 (گروه B)/ ورزشگاه سن پترزبورگ
اسپانیا – پرتغال، ساعت 22:30 ( گروهB )/ ورزشگاه ورزشگاه سوچی

شنبه 26 خرداد
فرانسه – استرالیا، ساعت 14:30 (گروه C)/ ورزشگاه کازان
آرژانتین – ایسلند، ساعت 17:30 (گروه D)/ ورزشگاه اسپارتاک
پرو – دانمارک، ساعت 20:30(گروه C)/ ورزشگاه سارانسک
کرواسی – نیجریه، ساعت 23:30 (گروه D)/ ورزشگاه کالینینگراد

یکشنبه 27 خرداد
کاستاریکا – صربستان، ساعت 16:30 (گروه E )/ ورزشگاه سامارا
آلمان – مکزیک، ساعت 19:30 (گروه F)/ ورزشگاه لوژنیکی
برزیل – سوئیس، ساعت 22:30 (گروه E)/ ورزشگاه روستوف

دوشنبه 28 خرداد
سوئد – کره‌جنوبی، ساعت 16:30 (گروه F)/ ورزشگاه نیژنی نووگورود
بلژیک – پاناما، ساعت 19:30 (گروه G)/ ورزشگاه سوچی
انگلیس – تونس، ساعت 22:30 (گروه G)/ ورزشگاه وولگوگارد

سه‌شنبه 29 خرداد
لهستان – سنگال، ساعت 16:30 (گروه H)/ ورزشگاه اسپارتاک
کلمبیا – ژاپن، ساعت 19:30 (گروه H)/ ورزشگاه سارانسک
روسیه – مصر، ساعت 22:30 (گروه A)/ ورزشگاه سن پترزبورگ

چهارشنبه 30 خرداد
پرتغال – مراکش، ساعت 16:30 (گروه B)/ ورزشگاه لوژنیکی
اروگوئه – عربستان، ساعت 19:30 (گروه A)/ ورزشگاه روستوف
ایران – اسپانیا، ساعت 22:30 (گروه B)/ ورزشگاه کازان

پنجشنبه 31 خرداد
فرانسه – پرو، ساعت 16:30 (گروه C)/ ورزشگاه اکاترینبورگ
استرالیا – دانمارک، ساعت 19:30 (گروه C)/ ورزشگاه سامارا
آرژانتین – کرواسی، ساعت 22:30 (گروه D)/ ورزشگاه نیژنی نووگورود

جمعه اول تیر
برزیل – کاستاریکا، ساعت 16:30 (گروه E)/ ورزشگاه سن پترزبورگ
ایسلند – نیجریه، ساعت 19:30 (گروه D)/ ورزشگاه وولگوگارد
سوئیس – صربستان، ساعت 22:30 (گروه E)/ ورزشگاه کالینینگراد

شنبه 2 تیر
بلژیک – تونس، ساعت 16:30 (گروه G)/ ورزشگاه اسپارتاک
کره‌جنوبی – مکزیک، ساعت 19:30 (گروه F)/ ورزشگاه روستوف
آلمان – سوئد، ساعت 22:30 (گروه F)/ ورزشگاه سوچی

یکشنبه 3 تیر
انگلیس – پاناما، ساعت 16:30 (گروه G)/ ورزشگاه نیژنی نووگورود
ژاپن – سنگال، ساعت 19:30 (گروه H)/ ورزشگاه اکاترینبورگ
لهستان – کلمبیا، ساعت 22:30 (گروه H)/ ورزشگاه کازان

دوشنبه 4 تیر
اروگوئه – روسیه، ساعت 18:30 (گروه A)/ ورزشگاه سامارا
عربستان – مصر، ساعت 18:30 (گروه A)/ ورزشگاه وولگوگارد
ایران – پرتغال، ساعت 22:30 (گروه B)/ ورزشگاه سارانسک
مراکش – اسپانیا، ساعت 22:30 (گروه B)/ ورزشگاه کالینینگراد

سه‌شنبه 5 تیر
دانمارک – فرانسه، ساعت 18:30 (گروه C)/ ورزشگاه لوژنیکی
استرالیا – پرو، ساعت 18:30 (گروه C)/ ورزشگاه سوچی
آرژانتین – نیجریه، ساعت 22:30 (گروه D)/ ورزشگاه سن پترزبورگ
کرواسی – ایسلند، ساعت 22:30 (گروه D)/ ورزشگاه روستوف

چهارشنبه 6 تیر
کره‌جنوبی – آلمان، ساعت 18:30 (گروه F)/ ورزشگاه کازان
مکزیک – سوئد، ساعت 18:30 (گروه F)/ ورزشگاه اکاترینبورگ
صربستان – برزیل، ساعت 22:30(گروه E)/ ورزشگاه اسپارتاک
سوئیس – کاستاریکا، ساعت 22:30(گروه E)/ ورزشگاه نیژنی

پنجشنبه 7 تیر
ژاپن – لهستان، ساعت 18:30 (گروه H)/ ورزشگاه وولگوگارد
کلمبیا – سنگال، ساعت 18:30(گروه H)/ ورزشگاه سامارا
انگلیس – بلژیک، ساعت 22:30(گروه G)/ ورزشگاه کالینینگراد
پاناما – تونس، ساعت 22:30(گروه G)/ ورزشگاه سارانسک

مرحله یک‌هشتم نهایی

شنبه 9 تیر
دیدار شماره 50 / تیم اول گروه C – تیم دوم گروه D ،ساعت 18:30/ ورزشگاه کازان آره‌نا
دیدار شماره 49 / تیم اول گروه A – تیم دوم گروه B ،ساعت 22:30/ ورزشگاه فیشت

یکشنبه 10 تیر
دیدار شماره 51 / تیم اول گروه B – تیم دوم گروه A ،ساعت 18:30/ ورزشگاه لوژنیکی
دیدار شماره 52 / تیم اول گروه D – تیم دوم گروه C ،ساعت 22:30/ ورزشگاه نیژنی نووگورود

دوشنبه 11 تیر
دیدار شماره 53 / تیم اول گروه E – تیم دوم گروه F ،ساعت 18:30/ ورزشگاه سامارا آره‌نا 
دیدار شماره 54 / تیم اول گروه G – تیم دوم گروه H ،ساعت 22:30/ ورزشگاه روستوف آره‌نا

سه‌شنبه 12 تیر
دیدار شماره 55 / تیم اول گروه F – تیم دوم گروه E ، ساعت 18:30/ ورزشگاه سن پترزبورگ
دیدار شماره 56 / تیم دوم گروه G  – تیم اول گروه  H، ساعت 22:30/ ورزشگاه اسپارتاک

مرحله یک‌چهارم نهایی

جمعه 15 تیر
دیدار شماره 57 /  برنده بازی 49 – برنده بازی 50، ساعت 18:30/ ورزشگاه نیژنی نورگورود
دیدار شماره 58 / برنده بازی 53 – برنده بازی 54، ساعت 22:30 / ورزشگاه کازان آره‌نا

شنبه 16 تیر
دیدار شماره 60 / برنده بازی 55 – برنده بازی 56، ساعت 18:30 / ورزشگاه سامارا آکه‌نا
دیدار شماره 59 / برنده بازی 51 – برنده بازی 52، ساعت 22:30/ ورزشگاه فیشت

مرحله نیمه‌نهایی

سه‌شنبه 19 تیر
دیدار شماره 61 / برنده بازی 57 – برنده بازی 58، ساعت 22:30/ ورزشگاه سن‌پترزبورگ

چهارشنبه 20 تیر
دیدار شماره 62 / برنده بازی 59 – برنده بازی 60، ساعت 22:30/ ورزشگاه لوژنیکی

بازی رده‌بندی

شنبه 23 تیر
دیدار شماره 63 / بازنده بازی 61 – بازنده بازی 62، ساعت 18:30/ ورزشگاه سن پترزبورگ

بازی فینال

یکشنبه 24 تیر
دیدار شماره 64/ برنده بازی 61 – برنده بازی 62، ساعت 19:30/ ورزشگاه لوژنیکی

درباره ی

همچنین ببینید

اعمال محدودیت ترافیکی در هراز و کندوان

خبرگزاری فارس: در محور هراز روز‌های شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۷، یکشنبه تا سه‌شنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *